Tervehdys sukellusseuramme jäsen!


On taas tullut aika pitää seuran sääntömääräinen syyskokous, valita seuralle puheenjohtaja ja johtokunta vuodelle 2019, sekä päättää liittymis- ja jäsenmaksuista. Vuosikokouksen jälkeen vietetään tuttuun tapaan seuramme pikkujouluja. Ajankohta on tänä vuonna lauantai 10.11.2018, ja paikkana tuttu Vuoksen Kalastuspuiston sauna.Kokous alkaa klo 17.00. Tämä sähköpostiviesti on virallinen kutsusi yhdistyksemme syyskokoukseen.
 
Ruokailua varten tavitsemme ennakkoilmoittautumiset. Ilmoitathan osallistumisestasi viimeistään sunnuntaina 4.11.2018 Raution Janille esim. tekstiviestillä numeroon 0440 765 433.
 
Tämän sähköpostin liitteistä löydät virallisen kutsusi pikkujouluihin, sekä syyskokouksen esityslistan.
 
Ja vielä toinen asia tähän samaan viestiin: Vielä olisi mahdollisuus tälle vuodelle lähteä Tupliksella reissuun. Suunnitteilla on syksyinen vierailu Yövedelle pe 2.11.- su 4.11.2018Jos olet tästä reissusta kiinnostunut, otathan mahdollisimman pian yhteyttä Solehmaisen Jussiin p. 040 750 6407.
 
Ystävällisin terveisin,
 
Mare & muut IUS Ry:n johtokunnan jäsenet