Hei sukellusseuramme jäsen!

 
Noudatamme sukellusseuratoiminnassamme viranomaistahojen antamia rajoituksia ja ohjeistuksia. Suomen hallitus on linjannut, että vallitsevasta koronatilanteesta johtuen ei sisällä tapahtuvaa aikuisten harrastustoimintaa voida avata kuin aikaisintaan elokuussa. Imatran Urheilusukeltajat Ry:n johtokunta on tämän johdosta joutunut tekemään päätöksen, että seuramme kesäleiriä ei valitettavasti tänäkään kesänä pystytä järjestämään. Olemme pahoillamme, ja toivomme, että vuosi 2022 olisi jo vähän helpompi.
 
Pohdimme myös koko ajan keinoja, joilla voisimme järjestää yhdistyksen kevätkokouksen niin, että kokouksessa pystytään noudattamaan mm. turvaväleistä ja kokoontumisrajoituksista annettuja ohjeistuksia. Lähetän kaikille jäsenillemme virallisen kokouskutsun heti, kun saamme johtokunnassa tehtyä suunnitelman kokouksen läpiviemiseksi turvallisesti ja ohjeistuksia noudattaen.
 
Ystävällisin terveisin
Mare & Imatran Urheilusukeltajat Ry:n johtokunta